Milltronics centurion is istasyonu.

Milltronics centurion is istasyonu bilgisayara bağlama ile ilgili detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikli iki cihazın arasında bir bağlantı oluşturmak için kullanacağımız kablonun ne olacağına karar vereceğiz. Eğer siz milltronics cihazı direk bilgisayara bağlıyacak iseniz kablonun birini T568A tipi ile diğer ucunu T586B tipi ile çakmanız gerekmektedir. Eğer bir yerder kabloyu satın alacak iseniz bu kablonun ismi cross network kablosu olarak geçmektedir.

A tipi konnektör bağlantı renkleri;

Yeşil Beyaz – Yeşil – Turuncu Beyaz – Mavi – Mavi Beyaz – Turuncu – Kahverengi Beyaz – Kahverengi

B tipi konnekötr bağlantı renkleri ;

Turuncu Beyaz – Turuncu – Yeşil Beyaz – Mavi- Mavi Beyaz – Yeşil – Kahverengi Beyaz- Kahverengi

Eğer ki Milltronics cihaz ile bilgisayar arasında bir adet switch kullanacak isek, bunun içinde kablomuzun ikik ucunuda T568B tipi ile çakmamız gerekmektedir. Kablo bağlantılarımız tamamladıktan sonra, önemli olan bir diğer konuda milltronic cihazımızın hangi bilgisayar isminde hangi klasöre ulaşmaya çalıştığını öğrenmek olucak. Bunun içinde is istasyonumuzu çalıştırıyoruz, daha sonra siyah ekranda ulaşmaya çalıştığı yol gelinceye kadar bekliyoruz. Peki nereden anlıyacağız hangisinin yol ve klasör olduğunu, siyah ekranda beyaz ile yazılan yazıları göz attığınızda satır başında 2 adet \\ ifades göreceksiniz işte bu bilgisayar ismini verir. Bilgisayar isminden sonra bir \ işareti daha göreceksiniz bundan sonraki ise bize paylaşımdaki klasör ismini verecektir. \\bilgisayarismi\paylasimklasoru

Bu bilgileri aldıktan sonra bilgisayarımızın başına geçiyoruz ve bilgisayar özelliklerinden bilgisayar ismimizi is istasyonunda gördüğümüz şekilde değiştirip yeniden başlatıyoruz. Daha sonra masaüstünde is istasyonunda aldığımız paylaşım klasör isminde bir klasör açıyoruz. Paylaşım özelliklerinde paylaşım veriyoruz ve everyone’a full yetkili veriyoruz. Miltronics is istasyonumuzu yeniden başlattığımızda cihazın haberleştiğini görüyoruz.

Not : Bilgisayarın işletim sistemi Windows XP olması gerekmektedir.